Yurt Hayatımız roman oldu

Yozgat YURT – Ay Derneği (Yozgat Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği) öncülüğünde üyemiz ve YURT öğrencisi Sayın Muharrem CEYLAN’ın kaleme aldığı “Uçmak İçin Çok Erken“ Gece kitaplığı yayın evinde çıkarak kitapevlerinde raflarda yerini almıştır.

“YURT’tan çıktım bedenim halen orada yaşıyor”

Bu eserde başta Yozgat Erkek Yetiştirme Yurdundan mezun kişiler, diğer illerdeki bütün Yurt’lu kardeşlerimiz ve değerli dostlarımız mutlaka kendinden bir anı veya mazi bulacaktır, Yaşadığımız zorlu hayat şartlarının daha çok kitlelere ulaşması noktasında bu roman anlamlı bir mesaj vereceğinin kanatindeyiz,

Değerli Üyelerimiz ve sevgili dostlar sizlerde Derneğimizin bu eserini alarak ve anılarımızın yaşatmamıza destek olabilirsiniz.

Derneğimizin faaliyeti ve eseri olan “UÇMAK İÇİN ÇOK ERKEN” eserimize BU LİNKTEN temin edebilirsiniz.

Uçmak İçin Çok Erken satın almak için tıklayınız.

Eserimize yapılan yorumlar

“Gerçek yaşamlardan kesitler sunan eser; minik bedenlerin, daha  hayata adım attıkları ilk andan itibaren, yaşadıkları zorlukları, çektikleri acıları sevinçleri ve ayakta kalabilmek için verdikleri  mücadeleleri güçlü bir anlatımla belleklere kazıyor. Bu kitabı  eline alan herkesin, bir solukta okuyacağına ve kendinden  birşeyler bulabileceğine inanıyorum. Bizi sarsmak suretiyle  yeniden kendimize getirdiği için kıymetli yazarımıza teşekkür  ediyor, yeni eserlerini beklediğimizi belirtmek istiyorum.”

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sena KÖSEDAĞ

YBÜ İletişim Fakültesi

Gazetecilik Bölüm Başkanı

“Etkileyici üslup, sizi satırların sırtına bindiriyor, kışın yanan  kerpiç sobasının dibinde mırıldanan isimsiz olduğunu bile  öğrendiğiniz kedinin yanına kadar götürüyor. Yetiştirme yurdu  şartlarının anlatıldığı satırlarda yüreğiniz üşüyor. Muharrem  CEYLAN’ın ilk eseri ama görünen o ki, onun daha pek çok  ürünlerini okuyacağız. Sevgili öğrencimin kitabı hakkında yazmaktan mutluyum.”

Ertuğrul KAPUSUZOĞLU

Yozgat YURT – Ay Derneği

Basın Bürosu

Yurt Hayatımız roman oldu” için bir yorum

  1. Küçük yaşta ailesinden koparılıp, yuvaya terk edilen bir çocuğun penceresinden, hayatın çetin koşullarına ve yaşam mücadelesine tanık olacaksınız. Tüm kardeşlerime şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın